Preskočiť na obsah

FESTIVAL ZEME 2024 V DOLNEJ STREHOVEJ

Zverejnené 10.4.2024.

Dátum a Čas
12. apr 2024 08:00 – 22. apr 2024 18:00
Miesto
Dolná Strehová

Naša obec v spolupráci s viacerými organizáciami prichádza s novou aktivitou, ktorá je zameraná na ochranu našej planéty Zem.

Deň Zeme je dôležitý, pretože nám pripomína, že všetci zdieľame zodpovednosť za starostlivosť o našu planétu. Máme len jednu Zem a je len na nás, aby sme zabezpečili, že zostane zdravá a udržateľná pre ďalšie generácie. Oslavovaním Dňa Zeme môžeme zvýšiť povedomie o environmentálnych problémoch a inšpirovať ostatných, aby konali. Tento deň nás vyzýva k tomu, aby sme sa zamysleli nad tým, ako sa správame k životnému prostrediu a akým spôsobom môžeme prispieť k jeho ochrane pre budúce generácie.

Zároveň je skvelou príležitosťou pre dobrovoľníkov na celom svete ukázať svoju podporu ochrany životného prostredia a prírody, do ktorej sa rozhodla zapojiť aj naša obec v spolupráci so ZŠ s MŠ v Dolnej Strehovej a organizáciami zriadenými v obci.

Celý Festival Zeme zaháji Základná škola s materskou školou, ktorá vyšle do ulíc a verejných priestranstiev svojich žiakov, aby upratali a zveľadili verejné priestranstvá v našej obci. Žiaci sa určite potešia, ak ich úsilie oceníte pochvalou, či povzbudením v prípade, že ich pri tejto peknej akcii stretnete.

V SOBOTU 13.4.2024 sa uskutoční upratovanie našej bezprostredne okolitej prírody na vytipovaných územiach, ktoré vybrali poľovníci z PZ Bučina, keďže práve oni najlepšie poznajú stav znečistenia nášho katastra. Do tohto upratovania sa môže zapojiť každý, komu to zdravie dovolí, každý, kto má snahu priložiť ruku k dielu.

V prípade, že máte chuť sa ku nám pridať, stretneme sa teda 13.4.20204 o 9:30hod. v areáli starého obecného úradu a ZÁROVEŇ Vás prosíme o registrovanie svojej účasti na telefónnom čísle 047 48 97 169 – počas úradných hodín, prípadne správou na Messenger našej stránky obce, mailom na prednostka@dolnastrehova.sk a samozrejme aj osobne u ktoréhokoľvek zamestnanca nášho OcÚ.

Po akcii, z ktorej budeme mať všetci určite dobrý pocit, že sme aspoň kúskom prispeli k lepšiemu a krajšiemu zajtrajšku našej prírody, bude v areáli TJ Prameň pripravený pre všetkých skvelý guláš od našich poľovníkov.

Už teraz Vám ďakujeme, že Vám spolu s nami záleží na našej prírode, okolí, na našej Zemi a už sa na Vás všetkých veľmi tešíme.

Veríme, že sa nás na túto aktivitu prihlási minimálne toľko, koľko v roku 2019, keď sme po prvý krát spoločne aktívne prispeli ku krajšiemu okolitému prostrediu a mali sme z toho skutočne skvelý pocit…

Festival Zeme v Dolnej Strehovej bude pokračovať až do 22.4.2024 ďalšími aktivitami, ktoré vám postupne predstavíme, a ktoré majú smerovať k skrášleniu našej obce….

ĎAKUJEME za zdieľanie a tešíme sa na Vás… 🙂