Preskočiť na obsah

Aquatermal Strehová

Na juhu stredného Slovenska medzi mestami Lučenec a Veľký Krtíš leží Wellness rezort AQUATERMAL, ktorého súčasťou je HOTEL AQUATERMAL ***, wellness a letné kúpalisko Kupko Strehová.

Dejiny kúpaliska v obci Dolná Strehová sa začali písať v roku 1951 náhodným navŕtaním termálneho prameňa s teplotou 36 °C v hĺbke 520 metrov pri sondážnych geologických vrtoch zisťujúcich prítomnosť uhlia v okolí obce. Na mieste vybudovali v roku 1951 prvý bazén s vodou z termálneho prameňa.

V roku 1957 sa začala aj výstavba tzv. rekreačného bazéna, ktorý sa podarilo spustiť do prevádzky v roku 1959.

Medzi ďalšie stavebné projekty patrila výstavba plaveckého bazéna, tzv. olympijskej päťdesiatky v roku 1984. V tom čase bol navŕtaný aj vrt HGDS1, čo výrazne skvalitnilo chod strehovského kúpaliska. V tomto období bolo termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej jedným z najväčších a najnavštevovanejších na celom Slovensku.

V roku 2011 po dvojročnej rekonštrukcii vznikol nový moderný areál so šiestimi bazénmi (dva z nich sú nerezové) a rôznymi atrakciami. Nová je celá technológia i systém čistenia termálnej vody. Vďaka hotelovej časti s vnútornými bazénmi a wellness centrom sa v Strehovej termálna voda využíva celoročne.

Viac info na www.strehova.sk